Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 12. september 2023
309
Se kataloget
309
Se kataloget
33
MØBLER OG DESIGN
33
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
61
KUNST
61
ÆLDRE KUNST
16
ORIENTEN
16
ORIENTALICA
46
PORCELÆN
46
PORCELÆN, FAJANCE
11
GLAS
11
GLAS
44
SØLV
44
SØLV
55
SMYKKER
55
SMYKKER OG URE
11
BRONZER OG METAL
11
BRONZER, METAL OG URE
17
SAMLEROBJEKTER
5
LEGETØJ
6
ANDET
6
DEKORATION
5
ETNOGRAFICA
5
ETNOGRAFICA
8
TÆPPER
8
TÆPPER
1
VIN & SPIRITUS
1
VIN OG SPIRITUS
1
MUSIKINSTRUMENTER
1
AKUSTISKE INSTRUMENTER
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Varenr
127891.
Fint fransk Louis XVI fritstående skrivebord af sortlakeret træ. 18. årh.s sidste tredjedel.
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
20000-25000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137852.
Fransk urgarniture af forgyldt bronze dekoreret med porcelænsplaketter med blomster og puttier på blå bund i Sevres stil, 19. årh.s slutning (3)
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammerslag
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1.600 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Varenr
136142.
Tantalus af egetræ og krystalglas, 20. årh.s første halvdel
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
450 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Varenr
138260.
Stort Louis XVI kaminspejl i ramme af delvist forgyldt og grønmalet træ. 18./19. årh.
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
6000-8000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138710.
Skønvirke bordspejl af lakeret træ med indlagte motiver af træ bejdset i farver, 20. årh.s begyndelse
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1.000 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Varenr
138795.
Stort spejl af mahogni, 19. årh.s slutning
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
750 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
Varenr
138830.
Engelsk vitrineskab af mahogni
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1200-1500 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
600 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Varenr
138642.
En samling på seks Dalerheste i forskellige størrelser. (6)
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
800 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Varenr
138099.
Stor morter af marmor i gotisk stil 14/15. årh.
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1.700 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Varenr
138837.
To hurricane stager med glas (2)
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
1200-1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
137552.
Lænestol af rødbrunt læder, Chesterfield stil, 20. årh.s sidste halvdel
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1.800 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Varenr
136872.
Religiøs skulptur, kristen billedskæring af Jesus, Jomfru Jesus Maria og Marias moder Anna. 18./19. Årh.
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
136829.
Bergere af mahogni, empire stil, 19. årh.
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
400 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
Varenr
125670.
Et par store lysekroner af bronze, 1930-40'erne (2)
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135040.
Et par kirkekroner og to tilhørende lampetter af messing med stjerneformede "spejle" og lysarme i form af dyrefigurer (4)
Vurdering
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
4000-5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135269.
Kirkekrone med seks lysarme, toppen og lysarmene med fugle
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135412.
Ottearmet lysekrone af bronze, ca. 1900
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
122941.
Skønvirkelysekrone af patineret bronze, ca. 1910.
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
6000-8000 DKK
Hammerslag
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
2.800 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
135931.
Frits Henningsen (1889-1965): Sofabord af mahogni med mangan dekorerede fliser i pladen
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
27.00 DKK
28.00 DKK
700 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Varenr
134879.
Stort indrammet skønvirke broderi. Ca 1900.
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
3200 DKK
Ikke solgt
Varenr
136195.
Dansk snedkermester: Sofa og to salonstole af elmetræ, 20. årh.s første fjerdedel (3)
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
2500 DKK
Hammerslag
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1.600 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
Varenr
135924.
Hvilestol og fodskammel af mørkbejdset træ med læderbetræk med messingsøm og syninger med lædersnører
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Varenr
137299.
To-personers sofa af eg, empireform ca. 1900.
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
200 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Varenr
137300.
Engelsk Georg III standur i kasse af elm. Ca. 1790
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
137307.
Mexicansk equipal stol af træ og patineret læder, 20. årh.s slutning
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137385.
Orientalsk sekretær af udskåret, massivt træ
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
22.00 DKK
23.00 DKK
650 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Varenr
137443.
Senempire spejl af mahogni, 19. årh.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
137550.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138077.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137732.
Oval empire æske af masurbirk mærket Peder Ström 1804, samt to skospænder af sølv. 18/19. årh. (3)
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137779.
Tre russiske kors, to med emalje samt to rejseikoner. Rusland 19. årh. (5)
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
2.200 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Varenr
137761.
Lysekrone af messing med prismer
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
400 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Varenr
138738.
Paraplystativ af bemalet metal med dreng der holder blomsterguirlander, ca. 1900
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138410.
Fransk figur af bronze ' Fiskedreng ' 19 årh.
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
800 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Varenr
138836.
Kobber gruekedel og messing kammerstage (2)
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800-1000 DKK
Hammerslag
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
400 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
136923.
Par senempire lysestager af bronze (2)
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
750 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Varenr
138841.
Kartelur i Louis XVI stil, forgyldt bronze, 19. århundrede
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
700 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Varenr
136882.
Vicenti: Fransk kaminur af forgyldt bronze, 19. årh.s sidste halvdel
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
650 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Varenr
136921.
Par lysestager i form af drager (2)
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
136924.
Et par stager af malm (2)
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
136926.
To mortere af bronze og malm (2)
Vurdering
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
500 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
Varenr
138842.
Par væglampetter - 19. århundrede (2)
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
800 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Varenr
135919.
Harald Schumacher (1836-1912): Parti fra Bregentved med to kvinder, den ene med gul parasol
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138736.
Louis Jensen (1858-1908): Udsigt fra Pompeji mod Vesuv
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1.000 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Varenr
138633.
Par italienske forgyldte vægstager (2)
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1.000 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Varenr
135447.
Ubekendt kunstner: Marine med sejlskibe i høj sø.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
89062.
Knud Mühlhausen (1909-1990): Ung nøgen rygvendt kvinde i sofa
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137256.
Nicholas Cammillieri (1762-1860): Skibsportræt af sejlkskib i høj sø udfor Sardinien, akvarel, blæk og hvidt på papir, 1841
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår