Toggle navigation
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
0
Help
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Catalogs
Netauktion den 12. september 2023
309
All lots
309
All lots
33
MØBLER OG DESIGN
33
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
61
KUNST
61
ÆLDRE KUNST
16
ORIENTEN
16
ORIENTALICA
46
PORCELÆN
46
PORCELÆN, FAJANCE
11
GLAS
11
GLAS
44
SØLV
44
SØLV
55
SMYKKER
55
SMYKKER OG URE
11
BRONZER OG METAL
11
BRONZER, METAL OG URE
17
SAMLEROBJEKTER
5
LEGETØJ
6
ANDET
6
DEKORATION
5
ETNOGRAFICA
5
ETNOGRAFICA
8
TÆPPER
8
TÆPPER
1
VIN & SPIRITUS
1
VIN OG SPIRITUS
1
MUSIKINSTRUMENTER
1
AKUSTISKE INSTRUMENTER
×
Close
Help
×
Close
My Favorites
Favorite saved!
×
Close
My Favorites
×
Close
Login
×
Close
Lägg bud
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Sale No
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
Shortest time left
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Sale No
127891.
Fint fransk Louis XVI fritstående skrivebord af sortlakeret træ. 18. årh.s sidste tredjedel.
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
20000-25000 DKK
Unsold
Sale No
137852.
Fransk urgarniture af forgyldt bronze dekoreret med porcelænsplaketter med blomster og puttier på blå bund i Sevres stil, 19. årh.s slutning (3)
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammer price
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1.600 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
Sale No
136142.
Tantalus af egetræ og krystalglas, 20. årh.s første halvdel
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
800 DKK
Hammer price
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
450 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
Sale No
138260.
Stort Louis XVI kaminspejl i ramme af delvist forgyldt og grønmalet træ. 18./19. årh.
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
6000-8000 DKK
Unsold
Sale No
138710.
Skønvirke bordspejl af lakeret træ med indlagte motiver af træ bejdset i farver, 20. årh.s begyndelse
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1.000 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
Sale No
138795.
Stort spejl af mahogni, 19. årh.s slutning
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
10.00 DKK
11.00 DKK
750 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
Sale No
138830.
Engelsk vitrineskab af mahogni
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1200-1500 DKK
Hammer price
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
600 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
Sale No
138642.
En samling på seks Dalerheste i forskellige størrelser. (6)
Estimate
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
800 DKK
Hammer price
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
138099.
Stor morter af marmor i gotisk stil 14/15. årh.
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
3000 DKK
Hammer price
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1.700 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Sale No
138837.
To hurricane stager med glas (2)
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1200-1500 DKK
Unsold
Sale No
137552.
Lænestol af rødbrunt læder, Chesterfield stil, 20. årh.s sidste halvdel
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
3000 DKK
Hammer price
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1.800 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Sale No
136872.
Religiøs skulptur, kristen billedskæring af Jesus, Jomfru Jesus Maria og Marias moder Anna. 18./19. Årh.
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
136829.
Bergere af mahogni, empire stil, 19. årh.
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
400 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Sale No
125670.
Et par store lysekroner af bronze, 1930-40'erne (2)
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
5000 DKK
Unsold
Sale No
135040.
Et par kirkekroner og to tilhørende lampetter af messing med stjerneformede "spejle" og lysarme i form af dyrefigurer (4)
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
4000-5000 DKK
Unsold
Sale No
135269.
Kirkekrone med seks lysarme, toppen og lysarmene med fugle
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
135412.
Ottearmet lysekrone af bronze, ca. 1900
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
122941.
Skønvirkelysekrone af patineret bronze, ca. 1910.
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
6000-8000 DKK
Hammer price
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
2.800 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
Sale No
135931.
Frits Henningsen (1889-1965): Sofabord af mahogni med mangan dekorerede fliser i pladen
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
700 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Sale No
134879.
Stort indrammet skønvirke broderi. Ca 1900.
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
3200 DKK
Unsold
Sale No
136195.
Dansk snedkermester: Sofa og to salonstole af elmetræ, 20. årh.s første fjerdedel (3)
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
2500 DKK
Hammer price
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1.600 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
Sale No
135924.
Hvilestol og fodskammel af mørkbejdset træ med læderbetræk med messingsøm og syninger med lædersnører
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2500 DKK
Unsold
Sale No
137299.
To-personers sofa af eg, empireform ca. 1900.
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
200 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Sale No
137300.
Engelsk Georg III standur i kasse af elm. Ca. 1790
Estimate
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
137307.
Mexicansk equipal stol af træ og patineret læder, 20. årh.s slutning
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
137385.
Orientalsk sekretær af udskåret, massivt træ
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
650 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
Sale No
137443.
Senempire spejl af mahogni, 19. årh.
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
137550.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
138077.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
4000 DKK
Unsold
Sale No
137732.
Oval empire æske af masurbirk mærket Peder Ström 1804, samt to skospænder af sølv. 18/19. årh. (3)
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
137779.
Tre russiske kors, to med emalje samt to rejseikoner. Rusland 19. årh. (5)
Estimate
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
3000 DKK
Hammer price
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2.200 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Sale No
137761.
Lysekrone af messing med prismer
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
400 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Sale No
138738.
Paraplystativ af bemalet metal med dreng der holder blomsterguirlander, ca. 1900
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
5000 DKK
Unsold
Sale No
138410.
Fransk figur af bronze ' Fiskedreng ' 19 årh.
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
800 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
138836.
Kobber gruekedel og messing kammerstage (2)
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
800-1000 DKK
Hammer price
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
400 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Sale No
136923.
Par senempire lysestager af bronze (2)
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
750 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Sale No
138841.
Kartelur i Louis XVI stil, forgyldt bronze, 19. århundrede
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
13.00 DKK
14.00 DKK
700 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Sale No
136882.
Vicenti: Fransk kaminur af forgyldt bronze, 19. årh.s sidste halvdel
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
650 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Sale No
136921.
Par lysestager i form af drager (2)
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
136924.
Et par stager af malm (2)
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
136926.
To mortere af bronze og malm (2)
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
500 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
Sale No
138842.
Par væglampetter - 19. århundrede (2)
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
800 DKK
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
Sale No
135919.
Harald Schumacher (1836-1912): Parti fra Bregentved med to kvinder, den ene med gul parasol
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
5000 DKK
Unsold
Sale No
138736.
Louis Jensen (1858-1908): Udsigt fra Pompeji mod Vesuv
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1.000 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
138633.
Par italienske forgyldte vægstager (2)
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
1.000 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Sale No
135447.
Ubekendt kunstner: Marine med sejlskibe i høj sø.
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
89062.
Knud Mühlhausen (1909-1990): Ung nøgen rygvendt kvinde i sofa
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
4000 DKK
Unsold
Sale No
137256.
Nicholas Cammillieri (1762-1860): Skibsportræt af sejlkskib i høj sø udfor Sardinien, akvarel, blæk og hvidt på papir, 1841
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
5000 DKK
Unsold
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
We use cookies to provide our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Read more
I understand