Toggle navigation
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
0
Help
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Catalogs
Netauktion den 26. september 2023
350
All lots
350
All lots
29
MØBLER OG DESIGN
1
BELYSNING
28
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
65
KUNST
65
ÆLDRE KUNST
14
ORIENTEN
14
ORIENTALICA
62
PORCELÆN
62
PORCELÆN, FAJANCE
12
GLAS
12
GLAS
63
SØLV
63
SØLV
61
SMYKKER
61
SMYKKER OG URE
13
BRONZER OG METAL
13
BRONZER, METAL OG URE
16
SAMLEROBJEKTER
3
LEGETØJ
4
VÅBEN
5
ANDET
4
DEKORATION
3
ETNOGRAFICA
3
ETNOGRAFICA
9
TÆPPER
9
TÆPPER
1
BEKLÆDNING
1
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
2
VIN & SPIRITUS
2
VIN OG SPIRITUS
×
Close
Help
×
Close
My Favorites
Favorite saved!
×
Close
My Favorites
×
Close
Login
×
Close
Lägg bud
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Sale No
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
Shortest time left
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Sale No
127891.
Fint fransk Louis XVI fritstående skrivebord af sortlakeret træ. 18. årh.s sidste tredjedel.
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
20000-25000 DKK
Unsold
Sale No
137154.
Spillebord af mahogni 19 årh.
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
800 DKK
Hammer price
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
400 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
139567.
Par sideborde - lampeborde af mahogni (2)
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
139623.
Egetræsskab med underdel (2)
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1500-2000 DKK
Unsold
Sale No
138077.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2500 DKK
Unsold
Sale No
139428.
Spisebord i barokform af massiv eg
Estimate
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
33.00 DKK
2000-3000 DKK
Hammer price
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1.500 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Sale No
139505.
Kaminur af forgyldt zink
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
800-1000 DKK
Hammer price
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
750 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Sale No
139613.
Queen Anne øreklapstol af læder
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1200 DKK
Hammer price
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
700 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Sale No
139596.
Et par kongestole af egetræ, 19. årh. (2)
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
2000-2400 DKK
Unsold
Sale No
139627.
Engelsk regiments tromme sofabord - 20. århundrede
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
4000-5000 DKK
Unsold
Sale No
138260.
Stort Louis XVI kaminspejl i ramme af delvist forgyldt og grønmalet træ. 18./19. årh.
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
6000 DKK
Unsold
Sale No
138837.
To hurricane stager med glas (2)
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1200-1500 DKK
Unsold
Sale No
139787.
Antik vugge af massivt egetræ
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Sale No
136872.
Religiøs skulptur, kristen billedskæring af Jesus, Jomfru Jesus Maria og Marias moder Anna. 18./19. Årh.
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
800 DKK
Hammer price
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
550 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
Sale No
139794.
Lille engelsk mahogniskrin med messingbeslag og hemmelig skuffe, på understel
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
139795.
Skrivepult af mahogni, 19. årh.
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
600 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
Sale No
139796.
Lille sekretær af mahogni med messinglister og marmortop, 19. årh.
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1000-2000 DKK
Hammer price
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1.300 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
Sale No
139824.
Tobaksskab af egetræ - 19. århundrede
Estimate
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
600 DKK
Unsold
Sale No
139844.
Egetræskiste - 1847
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
135924.
Hvilestol og fodskammel af mørkbejdset træ med læderbetræk med messingsøm og syninger med lædersnører
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
139514.
Fransk seng af messing og jern, 20. årh.s første halvdel
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Hammer price
15.00 DKK
16.00 DKK
750 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Sale No
137307.
Mexicansk equipal stol af træ og patineret læder, 20. årh.s slutning
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
137443.
Senempire spejl af mahogni, 19. årh.
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
600 DKK
Hammer price
21.00 DKK
22.00 DKK
300 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Sale No
137550.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1400 DKK
Unsold
Sale No
137732.
Oval empire æske af masurbirk mærket Peder Ström 1804, samt to skospænder af sølv. 18/19. årh. (3)
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
138738.
Paraplystativ af bemalet metal med dreng der holder blomsterguirlander, ca. 1900
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
5000 DKK
Unsold
Sale No
136089.
Prismelysekrone, empire stil, 20. årh.s begyndelse
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
139785.
Italiensk træskæring 19. århundrede
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1500-2000 DKK
Hammer price
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Sale No
135040.
Et par kirkekroner og to tilhørende lampetter af messing med stjerneformede "spejle" og lysarme i form af dyrefigurer (4)
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
3500 DKK
Unsold
Sale No
135269.
Kirkekrone med seks lysarme, toppen og lysarmene med fugle
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
2200 DKK
Unsold
Sale No
137300.
Engelsk Georg III standur i kasse af elm. Ca. 1790
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
139313.
Art deco femarmet lysestage af bronze.
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
500 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Sale No
139784.
Stor bronze væglampet begyndelsen af 20. århundrede
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1.200 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Sale No
139799.
Lysekrone af messing
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1200-1500 DKK
Hammer price
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
600 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
Sale No
139798.
Stor væglampet - bronze.
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1200-1500 DKK
Hammer price
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1.000 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
139803.
Diverse dele messing (7)
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
136924.
Et par stager af malm (2)
Estimate
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
139801.
Kamin forsats - messing (3)
Estimate
2.00 DKK
3.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
3.200 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Sale No
139805.
Afrikansk bronze armring
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
500 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Sale No
139881.
Tre par engelske lysestager af messing. (6)
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
800 DKK
Hammer price
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
450 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Sale No
136900.
Et par udskårne gotiske paneler med bemaling / A pair of carved gothic wooden panels with 16th century imagery painted on the reverse
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
7000-8000 DKK
Unsold
Sale No
139802.
Kamin forsats - messing og jern (3)
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Sale No
139435.
P. Ipsen, et par blomstermalerier på ovale platter af terracotta. 19. Årh.
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1.000 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
Sale No
138303.
Ubekendt kunstner: Havneparti med folkeliv og sejlbåde, Nordafrika?
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
138654.
Ubekendt kunstner: Snelanskab med huse. Olie på lærred.
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
138655.
Ubekendt kunstner: Snelandskab med huse. Olie på lærred.
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
138895.
Christian Benjamin Olsen (1873-1935): Marine med sejlskib
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1200-1500 DKK
Unsold
Sale No
138899.
Ubekendt kunstner: Portræt
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
800-1000 DKK
Hammer price
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
400 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
We use cookies to provide our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Read more
I understand