Toggle navigation
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
0
Help
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Catalogs
Netauktion den 03. oktober 2023
325
All lots
325
All lots
37
MØBLER OG DESIGN
37
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
89
KUNST
89
ÆLDRE KUNST
15
ORIENTEN
15
ORIENTALICA
47
PORCELÆN
47
PORCELÆN, FAJANCE
7
GLAS
7
GLAS
29
SØLV
29
SØLV
38
SMYKKER
38
SMYKKER OG URE
11
BRONZER OG METAL
11
BRONZER, METAL OG URE
31
SAMLEROBJEKTER
2
LEGETØJ
2
VÅBEN
1
MILITARIA
21
ANDET
5
DEKORATION
5
ETNOGRAFICA
5
ETNOGRAFICA
7
TÆPPER
7
TÆPPER
3
BEKLÆDNING
3
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
3
VIN & SPIRITUS
3
VIN OG SPIRITUS
1
MUSIKINSTRUMENTER
1
AKUSTISKE INSTRUMENTER
2
BØGER
2
BOGVÆRKER
×
Close
Help
×
Close
My Favorites
Favorite saved!
×
Close
My Favorites
×
Close
Login
×
Close
Lägg bud
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Sale No
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
Shortest time left
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Sale No
139882.
Barokchatol og stol 18. århundrede (3)
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
5000 DKK
Hammer price
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
3.000 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Sale No
139310.
Lysekrone, ventiansk type 20. år.
Estimate
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
139895.
Sofa og stol i rokokostil 19./20. århundrede (2)
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1.100 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Sale No
139899.
Chiffoniere, mahogni, 19. århundrede
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Sale No
139923.
Mahogni etagere, to hylder på stamme med trepasfod. 19. århundrede
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
139924.
Gulmalet sofabord, pladen med trykte ornamenter, 20. århundrede
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1500-2000 DKK
Hammer price
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
800 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Sale No
139942.
Three-pillar table af mahogni (8)
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10000 DKK
Unsold
Sale No
140039.
Fire Arts and Crafts armstole af massiv ask, 20. årh.s begyndelse (4)
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
139922.
Mahognispejl, malet topfelt med klassisk motiv. 19. århundrede
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
600 DKK
Hammer price
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
850 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
Sale No
139857.
Snedkermester A. E. Mørck: Skønvirke skab af udskåret og delvist bemalet fyrretræ, fra møbelserien "Bohave for et Husmandshjem", 1903
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
3000 DKK
Hammer price
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1.600 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
Sale No
139937.
Louis XVI chatol 18./19. århundrede
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
4000 DKK
Unsold
Sale No
139939.
Louis XVI spillebord af mahogni 18./19. århundrede
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
600 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
Sale No
122942.
Skønvirkelysekrone af patineret bronze, ca. 1910.
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
4000 DKK
Unsold
Sale No
138967.
Lysberg Hansen kommode i bombéform
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
500 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Sale No
136817.
Barok væghængt vitrineskab af egetræ, 18. årh.
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
1500-2000 DKK
Unsold
Sale No
138974.
Bombéformet kommode af mahogni
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
139217.
Standur 18./19. århundrede
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
139266.
Mahogni vitrineskab - 20. århundrede
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1500-2000 DKK
Unsold
Sale No
137159.
Engelsk rejseskrin/skriveskrin af palisander med indlængninger af messing. 1886
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
1600 DKK
Unsold
Sale No
137384.
Dragkiste af eg, ligeknækket front. 18. årh.
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
137782.
Lavt bord ilagt plade af marmor. Kina ca 1900.
Estimate
26.00 DKK
27.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
138586.
Syv Wibroe ølkasser af bemalet træ. (7)
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
139464.
Kunstnerskab af bemalet fyrretræ
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
139465.
Piedestal af mahogni, 1900-tallets begyndelse
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
950 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Sale No
139470.
Stol af nøddetræ i stil med T. Bindesbøll 1800 tallets anden halvdel
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1600 DKK
Unsold
Sale No
139477.
Chatol af mahogni, 19. årh.s sidste halvdel
Estimate
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
139535.
Ni stole i barokstil 19./20. århundrede (9)
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
4000-6000 DKK
Unsold
Sale No
135879.
Tre-pers. sofa af mahogni, betrukket med hestehår, 20. årh.s første halvdel
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
140127.
Væghylde - udskåret papegøje - 20. århundredes begyndelse
Estimate
2.00 DKK
3.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammer price
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1.400 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Sale No
140152.
Bakkebord i form af "Old Willow" stegefad af fajance på understel af træ
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
1.00 DKK
2.00 DKK
1.200 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
Sale No
140171.
Dameskrivebord - 19. årh.
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
600 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Sale No
139842.
James Defontayne lygteur 18. århundrede
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
4000 DKK
Hammer price
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
3.000 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
Sale No
139977.
To armstole i rokokostil (2)
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
800 DKK
Hammer price
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
400 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Sale No
139978.
To armstole i empirestil (2)
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
Hammer price
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
450 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
Sale No
137933.
Et par prismelysekroner, 20. årh.s første halvdel (2)
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
3000 DKK
Hammer price
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1.900 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Sale No
139981.
Serveringsvogn af bambus og rattan, 20. årh.s begyndelse
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1200 DKK
Hammer price
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
600 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Sale No
139220.
Standur, 1790
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
139433.
Standur med gråmalet kasse med guldstafferinger.
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800-1000 DKK
Unsold
Sale No
139218.
Standur, 1770
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
139436.
Standur, eg
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
140042.
Carl Johan Bonnesen (1868-1933). Bronzeskulptur af kvinde
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
2000-3000 DKK
Unsold
Sale No
134984.
Louis Seize standur af bemalet og guldstafferet træ, 18. årh.s sidste fjerdedel
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
134979.
Jn. Molineux: Engelsk George III standur af mahogni, 18. årh.s sidste fjerdedel
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
140112.
Gardinstænger med skæringer og dekorationer af forgyldt træ. (2)
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
750 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
Sale No
139879.
Bronzegulvlampe 19./20. århundrede
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
140041.
Elna Borch (1869-1950). Skulptur af bronze i form af munk
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammer price
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1.500 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Sale No
140043.
Ubekendt kunstner: Jernskulptur (3)
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
140000.
To damelommeure og en urkæde af guld 14K samt to lommeure af sølv (5)
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
7500 DKK
Unsold
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
We use cookies to provide our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Read more
I understand