Toggle navigation
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
0
Help
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Catalogs
Netauktion den 10. oktober 2023
382
All lots
382
All lots
41
MØBLER OG DESIGN
41
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
70
KUNST
70
ÆLDRE KUNST
40
ORIENTEN
40
ORIENTALICA
35
PORCELÆN
35
PORCELÆN, FAJANCE
18
GLAS
18
GLAS
45
SØLV
45
SØLV
76
SMYKKER
76
SMYKKER OG URE
12
BRONZER OG METAL
12
BRONZER, METAL OG URE
11
SAMLEROBJEKTER
2
LEGETØJ
6
ANDET
3
DEKORATION
3
ETNOGRAFICA
3
ETNOGRAFICA
13
TÆPPER
13
TÆPPER
2
BEKLÆDNING
2
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
16
VIN & SPIRITUS
16
VIN OG SPIRITUS
×
Close
Help
×
Close
My Favorites
Favorite saved!
×
Close
My Favorites
×
Close
Login
×
Close
Lägg bud
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Sale No
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
Shortest time left
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Sale No
140054.
Et par identiske Louis Seize / empire spejlkonsoller, ca. 1800 (2)
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
6000 DKK
Unsold
Sale No
140183.
Havemøbelsæt af teak, bord og fire stole (5)
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1.300 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Sale No
140196.
"Københavnerkommode" af mahogni med tre skuffer mellem kannellerede kvartsøjler, 20. årh.
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1.000 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
138032.
Salonbord af mahogni, 8 stole og skænk, 19. årh.
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1.000 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
Sale No
140250.
Lysberg Hansen & Terp: Spisestue med kinesiske motiver (17)
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
4000-6000 DKK
Unsold
Sale No
140064.
Et par Friserstole af nøddetræ, ca. 1800 (2)
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
140095.
Stort engelsk gateleg bord af mahogni, ca. 1800
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Sale No
140098.
Engelsk vitrineskab af mahogni, Hepplewhite stil, 19. årh.s begyndelse
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Sale No
140101.
Kinesisk bakkebord, 20. årh.
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Sale No
140103.
Louis Sieze spejl af udskåret og forgyldt træ, 18. årh.s slutning
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
2.600 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Sale No
140107.
Louis Seize spillebord af mahogni, 18. årh.s slutning
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
3000 DKK
Hammer price
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1.800 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
Sale No
140113.
Spejl af fyrretræ, 19. årh.s første halvdel
Estimate
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
800 DKK
Hammer price
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
400 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
Sale No
140115.
Væghængt barok vitrineskab af egetræ, 18. årh.
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
140116.
Senempire kommode af mahogni, ca. 1830
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
1200-1500 DKK
Unsold
Sale No
140117.
Bombéformet kommode finéret med rosentræ, 20. årh. begyndelse
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
140118.
Engelsk Georg III chatol af mahogni, 18. årh.s slutning
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
140194.
Manglebrædt med greb i form af hest og malet dekoration, 19. årh.
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
450 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
Sale No
140220.
Pæreformet barok vandmaskine af tin. 18. årh.
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
140097.
Lysberg, Hansen & Therp: Et par lampeborde af mahogni, 20. årh.s sidste halvdel (2)
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2.800 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Sale No
135430.
Spejl i ramme af mahogni, med monteringer af bronze, 19. årh.
Estimate
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
135408.
Skab af egetræ, tofløjet og på underdel med to skuffer, 19./20. årh.
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
139567.
Par sideborde - lampeborde af mahogni (2)
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
140102.
Rokoko afsætningsbord af fyrretræ, 18. årh.s midte
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
2000-3000 DKK
Hammer price
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
6.000 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Sale No
139623.
Egetræsskab med underdel (2)
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1500-2000 DKK
Unsold
Sale No
139596.
Et par kongestole af egetræ, 19. årh. (2)
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
2000-2400 DKK
Hammer price
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1.200 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
139627.
Engelsk regiments tromme sofabord - 20. århundrede
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
4000-5000 DKK
Unsold
Sale No
139787.
Antik vugge af massivt egetræ
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Sale No
139794.
Lille engelsk mahogniskrin med messingbeslag og hemmelig skuffe, på understel
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
800 DKK
Hammer price
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
400 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
139824.
Tobaksskab af egetræ - 19. århundrede
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
600 DKK
Unsold
Sale No
138260.
Stort Louis XVI kaminspejl i ramme af delvist forgyldt og grønmalet træ. 18./19. årh.
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
6000 DKK
Unsold
Sale No
138837.
To hurricane stager med glas (2)
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
1200-1500 DKK
Unsold
Sale No
138738.
Paraplystativ af bemalet metal med dreng der holder blomsterguirlander, ca. 1900
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
5000 DKK
Unsold
Sale No
138077.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
2500 DKK
Unsold
Sale No
140192.
Tantalus af eg med tre slebne karafler, beslag og top af messing
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1200 DKK
Hammer price
13.00 DKK
14.00 DKK
600 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
Sale No
140260.
To pers. Canapé sofa bordeux velour.
Estimate
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
140266.
Art deco / Swedish Grace center-table, ca. 1930
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
2000-3000 DKK
Unsold
Sale No
140268.
Svensk sofabord af birketræ
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
137550.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
134879.
Stort indrammet skønvirke broderi. Ca 1900.
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
3200 DKK
Unsold
Sale No
139844.
Egetræskiste - 1847
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
140082.
P. McDonald, London: Engelsk lygteur af nøddetræ, 18. årh.s sidste halvdel
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammer price
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
5.500 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
Sale No
139655.
Clodion (1738-1814), efter: Bronzefigur
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
8.00 DKK
9.00 DKK
1.000 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Sale No
140261.
Barber/ Toiletmøbel i thonet stil med spejl.
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
9.00 DKK
10.00 DKK
1.900 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
Sale No
139656.
Bronzefigur med 5 kvinder der samler vin
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
2400-3000 DKK
Hammer price
26.00 DKK
27.00 DKK
3.200 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
Sale No
140174.
Par store stager af messing (2)
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
140239.
Pierre Alexandre Schoenewerk (1820-1885) Skulptur af bronze 'Femme à la cruche symbolisant un fleuve.'
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
5000 DKK
Unsold
Sale No
139657.
Bronzefigur med tyrefægterscene
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
2000-2400 DKK
Hammer price
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
2.800 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
Sale No
139803.
Diverse dele messing (7)
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1000 DKK
Unsold
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
We use cookies to provide our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Read more
I understand