Kanonauktioner
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
26 Januari 2019
585
All lots
585
All lots
11
35
76
Möbler
10
Speglar
17
Mattor
101
Konst
10
Silver
Guld
18
Nysilver
Koppar
25
Mässing/Metall
Textil
44
Porslin
70
Glas/kristall
Bijouterier
37
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
13
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
13
Stengods
Asiatiskt porslin
Böcker/Tidsskrifter
Teak
13
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
20
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Sport
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
...
13
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
1.
GUSTAVIANSKT SKÅP SENT 1700-TAL HÖ 194, BR 115, DJ 70 CM
Hammer price
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
4,600 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Lot No.
2.
BYRÅ MED STENSKIVA GUSTAVIANSK STIL 1900-TAL BR 106, DJ, 52, HÖ 80 CM
Hammer price
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
1,200 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Lot No.
3.
KISTA ORGINALMÅLAD DATERAD 1815, LÄ 101 DJ 52 HÖ 57 CM
Unsold
Lot No.
4.
HYLLBORD FÖR HÖRN MAHOGNY 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, HÖ 68,5 BR 67 CM
Unsold
Lot No.
5.
STOL TAPETSERARSTIL 1800-TALETS SLUT
Hammer price
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
150 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
6.
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ
Hammer price
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
200 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Lot No.
7.
VÄGGHYLLA 1800-TAL, BR 68,5 HÖ 29 DJ 17 CM
Hammer price
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Lot No.
8.
BOCCARA HANDKNUTEN MATTA 120X85 CM
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
250 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Lot No.
9.
HANDKNUTEN MATTA 197 X 133 CM
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
450 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Lot No.
10.
LJUSKRONA KRISTALL HÖ 89 DIAM 25 CM
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
1,600 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Lot No.
11.
LODUR 1800-TAL HÖ 133 BR 42 CM
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
350 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Lot No.
12.
BYRÅ MAHOGNY 1800-TAL BR 80,5 DJ 43 HÖ 110 CM
Hammer price
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
900 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Lot No.
13.
BYRÅ GUSTAVIANSKSTIL MED STENSKIVA HÖ 76 BR 69,5 DJ 36,5 CM
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
350 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Lot No.
14.
PLAFOND JUGEND TIDIGT 1900-TAL, TOTALHÖJD 33 DIAM 22 CM
Hammer price
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
800 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Lot No.
15.
KAPPMÅTT 1800-TAL 19,5X19,5 HÖ 18 CM
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
250 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Lot No.
16.
SYSKRIN FLÄTAT TRÄARBETE HÖ MED HANDTAG 24,5 DIAM 22 CM
Unsold
Lot No.
17.
RÖLLAKANMATTA 220X170 CM
Unsold
Lot No.
18.
SOFFBORD 50/60-TAL SKYLTMÄRKT "AKTIEBOLAGET NORDISKA KOMPANIET", LÄ 84,5 DJ 51 HÖ 59,5 CM
Hammer price
28,00 SEK
29,00 SEK
300 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Lot No.
19.
STOLAR 3 ST SAMT PALL OCH STEGPALL BLA EDSBYVERKEN
Hammer price
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
400 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Lot No.
20.
SKÅP MED BYRÅUNDERDEL ROKOKOSTIL 1900-TAL, HÖ 193 BR 120 DJ 52 CM
Unsold
Lot No.
21.
INDUSTRIBORD MED UTDRAGSSKIVA 1900-TALETS MITT, HÖ 68, BR UTAN UTDRAGSSKIVA 55, DJ 45 CM
Hammer price
4,00 SEK
5,00 SEK
200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
22.
FAT I SILVER GAB, VIKT 528 GR, DIAM 30 CM
Hammer price
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
1,500 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Lot No.
23.
SILVEROBJEKT I PARTI, VIKT CA 765 GRAM
Hammer price
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
2,100 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
24.
BERTIL FRIDHAGEN FYRA STOLAR 1900-TALETS MITT
Hammer price
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
450 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Lot No.
25.
DOSA I SILVER 800/1000 TEZLER INVÄNDIGT I TRÄ, LÄ 12,5 BR 8,5 CM TOTALVIKT 258 GR
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
500 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Lot No.
26.
SPEGEL BAROCKSTIL 1900-TAL, HÖ 90, BR 45 CM
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
550 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Lot No.
27.
HARRY WICHMANN LITOGRAFI -68 191/250, RAMMÅTT 66X48 CM
Hammer price
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
300 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Lot No.
28.
GULDOBJEKT I PARTI VIKT 19,17 GRAM
Hammer price
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
4,300 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Lot No.
29.
BIJOUTERIER I SMYCKESSKRIN
Hammer price
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
850 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Lot No.
30.
CARL MILTON JENSEN (1855-1928) OLJA PÅ PANNÅ, "EARLY MORNING SUNSHINE FOXE'S LANE FALMOUTH" RAMMÅTT 36X41 CM
Hammer price
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
550 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Lot No.
31.
ANSHELM DAHL OLJA PÅ DUK, RAMMÅTT 61X43 CM
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
450 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Lot No.
32.
OLJA PÅ DUK OLGA ROCKSTRÖM 1928, RAMMÅTT 48X40 CM
Hammer price
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
100 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Lot No.
33.
CARL DEELSBO (1892-1990), OLJA PÅ PANNÅ, RAMMÅTT 40,5X33 CM
Unsold
Lot No.
34.
OLJA PÅ DUK OTYDLIG SIGNATUR 70X63 CM
Hammer price
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
200 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Lot No.
35.
OLJA PÅ PANNÅ OTYDLIG SIGNATUR, RAMMÅTT 70X61 CM
Hammer price
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
150 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Lot No.
36.
OLJA PÅ PANNÅ, OTYDLIG SIGNATUR, RAMMÅTT 31X23 CM
Hammer price
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
100 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Lot No.
37.
OLJA PÅ PANNÅ OTYDLIG SIGNATUR RAMMÅTT 24X20 CM
Hammer price
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
700 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Lot No.
38.
SERVIS VILLEROY & BOCH "METTLACH" 45 DELAR
Hammer price
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
900 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Lot No.
39.
TAKAMPEL GLAS 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT MÅTT KUPA UTAN KEDJOR HÖ 30, DIAM 26 CM
Hammer price
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
450 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Lot No.
40.
YTTERFODER STAFFORDSHIRE "HOWARD" BR 30.5, DJ 20, HÖ 12.5 CM
Hammer price
19,00 SEK
20,00 SEK
250 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Lot No.
41.
TAKAMPEL TIDIGT 1900-TAL TRE LJUSARMAR DIAM 30 CM
Hammer price
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Lot No.
42.
VÄGGAPPLIQUER BRÄNNFÖRGYLLDA 1800-TAL BR 30.5 CM
Hammer price
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
350 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Lot No.
43.
FOTOGENLAMPA BÖHMISKT GLAS OCH MÄSSING HÖ MED GLAS 66 CM
Hammer price
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
700 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Lot No.
44.
COASTERS NYSILVER ENGLAND DIAM 11.5 CM
Hammer price
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
200 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Lot No.
45.
SKRIVSTÄLL 1800-TAL BRÄNNFÖRGYLLT DIAM 24 CM
Hammer price
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
700 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Lot No.
46.
KRUTHORN 17/1800-TAL MÄSSING DIAM 8 CM
Hammer price
23,00 SEK
24,00 SEK
700 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Lot No.
47.
LJUSSTAKAR GAB NYSILVER ETT PAR 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT HÖ 18 CM
Hammer price
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
400 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Lot No.
48.
LJUSSTAKAR LYRMODELL NYSILVER HÖ 19 CM
Hammer price
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
100 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
...
13
Read more
I understand