Mitt konto • Skapa ett konto •
Att lägga bud • Mina favoriter

Nyheter

Vi byter nu till marknadens modernaste auktionssystem, allt för att hantera nya kassalagen samt ge bättre service.

Ni kan själv registrera er som kund via länken "Skapa ett konto" ovan.

Som registrerad kund kan du lägga bud och se vad du har köpt eller sålt på en auktion.
Du kan även själv uppdatera dina uppgifter om du till exempel skulle flytta, skaffa nytt telefonnummer eller byte av e-postadress.

Har du frågor? kontakta oss så hjälper vi dig gärna!

Öppetider för avhämtning av gods mån-tis 11.00-1800

GÅRDSAUKTION

Auktion

GÅRDSAUKTION SEGENÄS OBS! Dag och tid Torsdagen den 7/8 KL:11.00 med visning från KL:9.30

Visning:

Hålles auktion vid Pettergården Segenäs.Ligger ca. 1,5mil norr om Ekshärad skyltat fr v.62 då vi låter försälja inre och yttre lösöre.

Fållbänk 18-tals med originalmålning, Överskåp 18-tals med målning, Bockbord 18-tals ca 250 långt,
Allmogestolar, Bordshalvor med både svarvade o raka ben, Chiffonjéer, Bord med låda 18-tal,
Matsalsbord m.6 stolar i björk, Utdragssäng med hög rygg 18-tal, Sidebord i björk , Spelbord i björk,
Golvursfodral 18-tal Stjernsundsmodell, Spegelbyrå 18-tal ådringsmålad, Stor klädkista 18-tal m .välvd lock m. målning,
nattduksbord, Skänk 18-tal med originalmålning, Kökssoffa med pinnar, Kommoder, Soffa i björk, bord m.slag,Kista 18-tal ådringsmålad,
Piedestal 7 armad ,sekelsk.18-1900, Byråer, Brännvinsskåp dat 1835 m.måln. , Amerika gungstol,Bord med bakskiva 18-tal,
Karmstolar äpplet,Syskrin,Skrivbord 2L,Kista mindre modell 1700-tal m.originalmåln. Laggkärl, Glas o Porslin bla Matservis Victoria China,
Höganäs krukor, Stora spilkumar, Mormorsskålar, Vinkaraffer, Klarkannor , Kryddburkar,Servis Gefle ”Tulpan”,supglas m hög fot,Lysterskål,
Trälådor bla sockerlådor,Näbbvåg,korgar, gamla kökskvarnar,Låda för garner Cheval Paris, Kryddburkshylla tid.1900-tal,
Kristallmottagare, Gamla flaskor, Plåtburkar, Äldre barnvagn, NS bestick,Lakansväv,Äldre tyger bla vadmal, Gamla oanvända kläder, Emaljerat,Hushållsvågar,Koppar och mässing föremål,Kryddhylla med lådor i plåt,
Väggur, Guldförgylld spegel,Tavlor,Bordsradior,Taklampor bla 40-tals kristallampa,Elmangel UPO,Zink föremål,Järngrytor,Grythyttemöbel bord +4 stolar,Sparkar, Äldre cyklar,Järnspis Näfverqvarn no:8,
Spegeldörrar,Diskbänk med zinkplåt,Äldre vägg pelarborr maskin,Trilla, Åkryss, Smedstäd, Traktor David Brown åmod.1962,Äldre jordbruksredskap ,Äldre röjsåg Hq 165, Gammal bilradio,mm mm

Kontantbetalning, vi tar även olika betalkort
Inropsavgift 15%
Servering
Varmt välkomna till Segenäs på torsdag!
Anders m. personal

Avslutade auktioner

JUL
28
2014

auktionshallen

Samtliga utrop

(690)

JUL
14
2014

Auktionshallen 2014-07-14

Samtliga utrop

(909)

JUN
16
2014

Auktionshallen 2014-06-16

Samtliga utrop

(813)

MAJ
25
2014

Auktionshallen 2014-05-25

Samtliga utrop

(900)

MAJ
04
2014

Auktionshallen 2014-05-04

Samtliga utrop

(823)

APR
13
2014

Auktionshallen 2014-04-13

Samtliga utrop

(871)
MAR
23
2014

Auktionshallen 2013-03-23

Samtliga utrop

(835)
MAR
02
2014

Auktionshallen 2014-03-02

Samtliga utrop

(721)
FEB
09
2014

Auktionshallen 2014-02-09

Samtliga utrop

(767)
JAN
26
2014

Auktionshallen 2014-01-26

Samtliga utrop

(908)
JAN
05
2014

Auktionshallen 2014-01-05

Samtliga utrop

(917)
DEC
07
2013

Auktionshallen 2013-12-07

Samtliga utrop

(1060)
NOV
17
2013

Auktionshallen 2013-11-17

Samtliga utrop

(969)
OKT
27
2013

Auktionshallen 2013-10-27

Samtliga utrop

(1035)
SEP
29
2013

Auktionshallen 2013-09-29

Samtliga utrop

(1111)
SEP
01
2013

Auktionshallen 2013-09-01

Samtliga utrop

(1000)
AUG
08
2013

Auktionshallen 2013-08-08

Samtliga utrop

(656)
JUL
27
2013

GÅRDSAUKTION

Samtliga utrop

(0)
JUL
18
2013

KVÄLLSAUKTION

Samtliga utrop

(586)
JUL
11
2013

GÅRDSAUKTION

Samtliga utrop

(0)
JUL
04
2013

Auktionshallen 2013-07-04

Samtliga utrop

(570)
JUN
27
2013

Auktionshallen 2013-06-27

Samtliga utrop

(807)
MAJ
26
2013

Auktionshallen 2013-05-26

Samtliga utrop

(780)
MAJ
09
2013

Auktionshallen 2013-05-09

Samtliga utrop

(853)
APR
21
2013

Auktionshallen 2013-04-21

Samtliga utrop

(753)
APR
01
2013

Auktionshallen 2013-04-01

Samtliga utrop

(603)
MAR
17
2013

Auktionshallen 2013-03-17

Samtliga utrop

(690)
MAR
03
2013

Auktionshallen 2013-03-03

Samtliga utrop

(709)
FEB
17
2013

Auktionshallen 2013-02-17

Samtliga utrop

(608)
FEB
03
2013

Auktionshallen 2013-02-03

Samtliga utrop

(561)
JAN
20
2013

auktionshallen 2013-01-20

Samtliga utrop

(625)
Licensierad till Anders Danielssons Auktioner [SWEDISH]