HemMitt konto • Skapa ett konto •
Att lägga bud • Mina favoriter

Förhandsvisning

1 Oktober 2016

Auktion

”Skutan” Prästkragens väg 15 Lännersta, Saltsjö-Boo (vid Svensk Bilprovning) Lördag 1 Oktober Kl 11-17

Visning:

Fredag 30 September kl 12-18 samt Lördag 1 Oktober kl 9-11

Publicerade objekt

(28)
Från hem på Timmermansgatan och Rödabergsgatan i Stockholm klubbas bla: Chiffonje i Empire 1800-tal, flera sittgrupper i Empire 1800-tal, stort matbord 1800-tal, guldspegel och förgyllt väggur i Nyrokoko 1800-tal, chiffonje 1800-tal, förgylld antik fåtölj i Gustaviansk stil, flera sittgrupper i Rokokostil, antik skulptur från Buddhatempel, bokskåp i Gustaviansk stil, oljemålning 16/1700-tal, soffbord Törneman tidigt -70 tal, satsbord Sarvilahti Jauhianen, barstolar ”Venus” Johanssons design Markaryd, soffbord Fredrik Schrieber-Abeln, bord med kakelplattor Björn Wiinblad, tallrikar och porslinsfigurer från Bing & Gröndahl och Kunglig Dansk, kristallobjekt från Orrefors och Kosta, Lisa Larsson figurer, många äkta handknutna mattor, fina silverobjekt, äldre oljemålningar och litografier, ljuskronor och mycket annat! C:a 500 utrop!

Vill ni sälja antikt, kontakta oss på info@kanonauktioner.se eller 070-8164339

Välkommen!
Kanonauktioner
Ralph Bengtsson

Vi har även auktion Lördag 29 Oktober!

Licensierad till Kulans Antik/Kanonauktioner [SWEDISH]