HemMitt konto • Skapa ett konto •
Att lägga bud • Mina favoriter

Förhandsvisning

29 April 2017

Auktion

I ''Skutan'' på Prästkragens väg 15 i Lännersta, Saltsjö-Boo Lördag 29 April Kl 11-17

Visning:

Fredag 28 April kl 12-18 samt Lördag 29 April kl 9-11.

Publicerade objekt

(53)
Då klubbar vi bla antika möbler 17-1800-tal, bla Gustavianskt golvskåp 1700-tal, golvur 1700-tal, klaffbord och Gustavianska stolar 1800-tal, skrivbord 1800-tal i mahogny, antik gunghäst, Chesterfieldfåtölj i skinn, konst bla akvarell Einar Jolin - 35, stilbyråer med stenskivor, sminkbord i Gustaviansk stil 18/1900-tal, snurrfåtöljer i galon 50/60 tal, fina ljuskronor i kristall, stor samling guldsmycken totalt c:a 600 gram, många fina silverobjekt, kokbok Cajsa Warg från år 1773, 7 st figurer Lisa Larsson, vaser Stig Lindberg, Josef Frank objekt, materviser, kristallskålar och karaffer, samling björnsaxar, äkta handknutna mattor och mycket mer! C:a 500 utrop!

Servering

Välkommen!
Ralph Bengtsson

www.kanonauktioner.se

Vill du sälja antikt, kontakta oss på 070-8164339 eller maila till info@kanonauktioner.se

Licensierad till Kulans Antik/Kanonauktioner [SWEDISH]