Julauktion 15 December 2018
Klubbauktion

Lördag 15 December Kl 11-17, I ''Skutan'' på Prästkragens väg 15 i Lännersta (vid Svensk Bilprovning)
Budgivning pågår

Vi klubbar: Hörnskåp samt golvur 1700-tal, Empirespegel 1800-tal, äldre bronsskulpturer, Butlers Tray, Chesterfield fåtöljer, antika flintgodsfat Kina, Pablo Picasso litografi, Peter Dahl litografi, stora ljuskronor i kristall, parianfigurer från Gustavsberg, matbord stolar och skåp i Gustaviansk stil, gamla leksaker och leksaksbilar. Objekt från bla Stig Lindberg, Sven Palmqvist, Berndt Friberg, Tobo, Staffan Englesson, Signe Persson Melin, Erik Höglund, Nils Landberg, Margareta Hennix, Rolf Sinnemark, Lasse Östman, Gösta Millberg, Lars Holmström, Lisa Larsson, Gunnar Nylund, Björn Wiinblad, Ulla Procobia, Greta Runeborg- Tell, Ludwig Mies Van Der Rohe, Sylvia Leuchovius, Arthur Percy, Elsa Af Kullberg, Alvar Aalto, Wilhelm Kåge, Nils Landberg, Carl-Arne Breger, Tapio Wirkkala, Sara Hopea, Raija Uoskkinen, Carsten Jörgenssen, Mari Simmulson, Monica Bratt, Carl Harry Stålhane, Sigvard Bernadotte, Gunnar Syrèn, Paul Hoff, Vicke Lindstrand, Marianne Westman, silverobjekt bla föremål från Eric Löfman, äldre handknutna mattor, spishundar Staffordshire England, samling gräddsnipor ca 250 st från samling, flera fina serveringsvagnar på hjul, C:a 500 utrop!

Passa på att fynda unika julklappar hos oss!
Servering, vi bjuder på glögg!

Vill du sälja antikt, kontakta oss på +4670-8164339 eller maila till info@kanonauktioner.se

BUDGIVNINGEN PÅ NÄTET PÅGÅR TILL KL 11 PÅ AUKTIONSDAGEN.
OBS! INTERNETBUD OCH TELFONBUD MÅSTE REGISTRERAS SENAST KL 11.00, DÄREFTER ÄR BUDGIVNINGEN VIA NÄTET STÄNGD. SEDAN KAN MAN ENDAST LÄGGA BUD I SALEN PÅ PRÄSTKRAGENS VÄG 15 I LÄNNERSTA.

Avgifter/Buyers premium: 20% including VAT.

Vi kan skicka objekt enligt följande prislista inklusive moms

0-3 kg = 190:-
3-5 kg = 220:-
5-10 kg = 270:-
10-15 kg = 310:-
15-20 kg = 350:-

24 November 2018

Lördag 24 November Kl 11-17, I ''Skutan'' på Prästkragens väg 15 i Lännersta (vid Svensk Bilprovning)

27 Oktober 2018

Lördag 27 Oktober Kl 11-17, I ''Skutan''(vid Svensk Bilprovning) på Prästkragens väg 15 i Lännersta, Saltsjö-Boo

Kanonauktioner 29 September

Lördag 29 September Kl 11-17, ”Skutan” Prästkragens väg 15 Lännersta, Saltsjö-Boo (vid Svensk Bilprovning)

Kanonauktioner 18 Augusti

Lördag 18 Augusti Kl 11-17, ”Skutan” Prästkragens väg 15 Lännersta, Saltsjö-Boo (vid Svensk Bilprovning)

Kanonauktioner 26 Maj

Lördag 26 Maj Kl 11-17, ”Skutan” Prästkragens väg 15 Lännersta, Saltsjö-Boo (vid Svensk Bilprovning)
Förhandsvisning

Kanonauktioner 21 April

Lördag 21 April 11-18, ''Skutan'' vid Prästkragens väg 15 i Lännersta, Saltsjö-Boo
Förhandsvisning

Kanonauktioner 24 Mars

Lördag 24 Mars Kl 11-18, ”Skutan” Prästkragens väg 15 Lännersta, Saltsjö-Boo (vid Svensk Bilprovning)
Förhandsvisning

24 Februari 2018

Lördag 24 Februari Kl 11-18, ”Skutan” Prästkragens väg 15 Lännersta, Saltsjö-Boo (vid Svensk Bilprovning)