1800-tal. I svartlackerat trä med graverad dekor och detaljer i förgylld mässing. Med 12 st kolorerade genomsiktsbilder 1860/70-tal ´´La Juive´´. Betraktaren med träskador, fokuseringen defekt, bilderna med revor/skador. Wood damages, focusing defective, pictures with damages. (2344/50)