Klädd i mässing och smide, med heldriven reliefdekor av blomster. Invändigt med fack för 8st flaskor, 4st flaskor från 18/1900-talet medföljer. Lockets insida klätt med kopparstick. Ett gångjärn med skada, ytskador. (L.35, H.20)
4 800 SEK | 2013-10-06 12:00 |
4 700 SEK | 2013-09-25 12:03 |
3 200 SEK | 2013-10-06 10:27 |
1 800 SEK | 2013-10-04 18:29 |
1 400 SEK | 2013-10-04 10:26 |
100 SEK | Startpris |