1850-tal, c:a 3.5x5cm (etui 6x7cm), porträtt av yngre dam, skador, Ferrotype, c:a 3cm, porträtt av ung flicka med docka, Ferrotype, kolorerat miniatyrporträtt av ung dam monterad i knapp.