Franke & Heidecke 1950-tal, Svartlackerad, 6x6cm, med Schneider Xenar 3.5/75mm No.3555363 i Synchro-Compur 1-1/500sek, väska. Proveniens: Författaren Bernhard Nordh (1900-1972).