651. Knotskålar 2st, allmoge, 1700-tal

En daterad 1786. Båda med bomärken. Bruksslitage. (Längd 37-38cm)

Varenr 158278

26 Oktober 2014

Hammerslag3 00 SEK4 00 SEK 2 200 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK

Vurdering 1000 SEK

2 200 SEK2014-10-26 11:54
2 100 SEK2014-10-26 09:57
1 500 SEK2014-10-26 10:52
800 SEK2014-10-20 22:08
350 SEK2014-10-21 17:26
100 SEK Startpris

2014-10-26 Kvalitetsauktion, Söndag 26 oktober Kl.12.00, Borlänge

Købsprovision 15% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms