Bonad träkolv med skuren dekor. Pipa och beslag med förgylld och graverad dekor, bl.a. i form av romersk soldat. Blecket otydligt signerat och troligen daterat 1731. Slitage, mindre skador, hane saknas. (Längd 133)
700 SEK | 2015-08-23 11:30 |
650 SEK | 2015-08-21 15:38 |
600 SEK | 2015-08-21 12:38 |
100 SEK | Startpris |