Nicholas och Plinke, St.Petersburg. Kontrollstämplad av Dimitry Ilyich Tverskoy 1840. Rund form. Hänkel med pärlbård och bladdekor. Med graverat emblem av örn och monogram. Invändigt graverad No.31. Mindre repor. (Diameter 31, höjd 15, vikt 1600g.)
12 500 SEK | 2015-09-13 12:07 |
12 000 SEK | 2015-09-12 22:55 |
8 600 SEK | 2015-09-13 07:48 |
7 800 SEK | 2015-09-10 22:00 |
100 SEK | Start price |