Carl Gustaf Savary, St.Petersburg. Kontrollör Mikhail Mikhailovich Karpinsky. Godronnerad bas med reliefdekor. Handtag i ben. Invändigt förgylld. Handtag med lagning. Proveniens: Dödsbo efter tidigare Finsk adelfamilj, som flyttade till Sverige på 1950-talet. (Vikt 366g., höjd 14)
2 100 SEK | 2017-08-20 12:22 |
2 000 SEK | 2017-08-20 12:05 |
1 600 SEK | 2017-08-19 13:55 |
1 600 SEK | 2017-08-19 23:56 |
1 300 SEK | 2017-08-18 19:13 |
1 200 SEK | 2017-08-19 09:51 |
300 SEK | 2017-08-18 13:19 |
100 SEK | 2017-08-18 12:48 |
100 SEK | Startpris |