29. Poul Kjærholm: Et par PK 22 lænestole (2)

Stel af matfocromet stål, overbetrukket med banesyet lysbrunt skind. Stemplet monogram fra Kold Kristensen.
Proveniens: Hidrørende Hecht-Johansen familiens samlinger af kunst, design og indbo.

Sale No 56200

Auction closed!
20 September 2018 17:00

Hammer price21.00 DKK22.00 DKK 38.000 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Estimate 20000-25000 DKK

Bidding

2655415.000 DKK2018-09-20 15:40
1605814.000 DKK2018-09-09 19:16
2368713.000 DKK2018-08-16 13:53
 14.000 DKK Start price

Kvalitetsauktion 281,

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service