Sofa, to armstole og to sideborde af rigt udskåret træ med løver på kopstykkerne, svungne armlæn, cabriole ben. Figurer, blomster og ornamentik af indlagt perlemor på sæde, ryg og armlæn. 20. årh. Sofa længde 120, ryghøjde 108 cm, stole bredde 60 cm. Borde 32 x 39, H. 62 cm
Brugsspor, vandskjolder på sæder, stykker af perlemor mangler. Ene bord med reparerede ben
22370 | 1.600 DKK | 2019-02-27 19:49 |
AVYTES17G | 1.500 DKK | 2019-02-26 22:03 |
1.200 DKK | Startpris |