63893. Fransk konsolur med søjler af alabast, 19. årh.

Sokkel og kasse af sortlakeret træ, urhus båret af fire alabastsøjler, emaljeret urskive med krans af bronze. Pendul og nøgle medflg. 19. årh. H. 46 cm, bredde 30,5 cm
Der garanteres ikke for urværkets funktion. Liste på toppen af urhus mangler

Varenr 63893

27 Februar 2019 20:12

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK 900 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

27852900 DKK2019-02-27 15:27
 900 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms