To reol/skabs moduler: Lav underdel med skydelåger og overdel med skriveklap og hylder. Bag skriveklappen to smalle hylder og fire skuffer. Stemplet Ho Danish Furnituremaker's Control.
H. 71,5/129, dybde 42,5/30,5, bredde 138 cm
Brugsspor, delvis solbleget, skruehuller i den ene side af underdelen