193. Bordspendyl, rokokostil, 1800-talets andra hälft

Brons. Med dekor av blomslingor och genombrutet mönster. Emaljerad urtavla. Pendel finns. Nyckel saknas. Urtavla med mindre emaljskador. (Höjd 54)

Varenr 277422

17 Marts 2019 12:00

Hammerslag12 00 SEK13 00 SEK 1 100 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

1 000 SEK2019-03-16 21:57
1 000 SEK2019-03-17 07:30
750 SEK2019-03-16 15:34
700 SEK2019-03-14 22:29
650 SEK2019-03-15 14:26
150 SEK2019-03-15 06:33
100 SEK Startpris

2019-03-17 Månadsauktion, Söndag den 17 mars Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 20% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms