16. Ib Kofod-Larsen (1921-2003): Lav skænk af Rio palisander, model FA-66

Front med fire skuffer og fire låger bag hvilke hylder samt indretning med udtræksbakker. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik, model FA-66. H. 77, L. 230, D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, herunder finérafslag ved hængsler på de to yderste låger.
Cites certifikat medfølger

Sale No 66827

Auction closed!
6 June 2019 17:00

Hammer price1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK 17.000 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK

Estimate 25000 DKK

Bidding

DESIGNMBL16.000 DKK2019-06-06 12:25
CD15.000 DKK2019-05-28 22:26
 15.000 DKK Start price

Kvalitetsauktion 284,

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service