69111. Børge Mogensen og Grethe Meyer: To reoler fra Boligens Byggeskabe (2)

To reoler fra Boligens Byggeskabe, front med ramme af oregon pine. Hylder af grålakeret dyrolit. Fremstillet hos C. Danel. 1950/60'erne. H. 208 cm B. 103/135 cm, D. 33 cm.
Brugsspor, hyldebeslag mangler.

Sale No 69111

Auction closed!
21 August 2019 19:43

Unsold

Estimate 2000 DKK

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service