To reoler fra Boligens Byggeskabe, front med ramme af oregon pine. Hylder af grålakeret dyrolit. Fremstillet hos C. Danel. 1950/60'erne. H. 208 cm B. 103/135 cm, D. 33 cm.
Brugsspor, hyldebeslag mangler.