70138. Piet Hein og Bruno Mathsson: Superellipse bord, med et sæt høje og et sæt lave ben

Superellipse bord med hvidlakeret plade, spændben af stål. Der medfølger to sæt ben i hhv. spisebord- og sofabords højde. Fremstillet hos Fritz Hansen. Længde 150 cm, bredde 100 cm, H. 70/50 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, stempel herfra. Alm. brugsspor, gummidupper mangler på ben

Sale No 70138

Auction closed!
11 September 2019 19:35

Hammer price12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 2.400 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Estimate 3000 DKK

Bidding

201182.400 DKK2019-09-11 19:32
233682.200 DKK2019-09-11 15:08
268571.900 DKK2019-09-11 15:14
160581.600 DKK2019-09-05 20:55
 1.500 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service