99. Michel Claude Clodion (1738-1814): Musicerende putti
Bronze på plint af rødbroget marmor.
Signeret.
H. 23 cm
Varenr 71153
Auktionen er lukket! 12 December 2019 17:00
Vurdering7000 DKK
Kvalitetsauktion 286,
Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.