69689. Miodrag Durić Dado (1933-2010): Figur og tegnestifter

Litografi i sort/hvid signeret og nummereret 54/75. Uden ramme. 65,5 x 47,5 cm.
Dado var maler og grafiker fra Montenegro men tilbragte hovedparten af sin karriere i Frankrig og er repræsenteret bl.a. på Centre Pompidou og MOMA

Varenr 69689

25 September 2019 20:01

Vurdering 1500 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms