Litografi i sort/hvid signeret og nummereret 54/75. Uden ramme. 65,5 x 47,5 cm.
Dado var maler og grafiker fra Montenegro men tilbragte hovedparten af sin karriere i Frankrig og er repræsenteret bl.a. på Centre Pompidou og MOMA