Stålklinga med dekor om ca 30 cm. Total längd 44 cm. Balja i trä med metallbeslag. Eggen med skador. Dolken sannolikt sammansatt med delar från olika tidsepoker. Greppet med skador, i övrigt obetydligt slitage.
13 000 SEK | 2019-10-20 20:39 |
13 000 SEK | 2019-10-20 20:42 |
10 000 SEK | 2019-10-19 22:00 |
4 800 SEK | 2019-10-18 23:22 |
4 400 SEK | 2019-10-18 10:05 |
4 000 SEK | 2019-10-18 18:26 |
2 200 SEK | 2019-10-15 18:26 |
800 SEK | 2019-10-11 15:19 |
600 SEK | 2019-10-09 22:24 |
450 SEK | 2019-10-07 17:33 |
300 SEK | Startpris |