Akvarel på papir, sign. og dateret samt betitlet: Prometus on his fire dog shouting "Hey mankind I love yoy. I love you".
Indrammet bag glas: 44 x 69 cm.
Akvarel på papir, sign. og dateret samt betitlet: "Iksion on his way to rapegodess Hera".
Indrammet bag glas: 64 x 75 cm.