Stel af formbøjet bøg, lærred i ryg og sædet. Løse hynder med sort læderbtræk og læder på armlænene. Stemplet Bruno Mathsson Dux.
H. 89 cm, B. 74, sædehøjde 40 cm.
Brugsspor, læder patineret.
5936 | 950 DKK | 2020-08-05 19:02 |
25302 | 900 DKK | 2020-08-04 17:19 |
24153 | 850 DKK | 2020-08-04 14:29 |
800 DKK | Start price |