83371. Vilhelm Lauritzen (1894-1984): Bordlampe, DSB Konduktørlampe

Skærm, stel og fod af sortlakeret metal, justerbar arm og skærm, afbryder på foden. H. ca. 48 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, ridser og afskalninger.

Sale No 83371
Highlight!

Auction closed!
16 September 2020 19:35

Hammer price21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK 2.000 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Estimate 2000 DKK

Bidding

PETERR2.000 DKK2020-09-16 19:33
TOMMYC17081.900 DKK2020-09-16 19:32
265541.600 DKK2020-09-16 08:22
9481.400 DKK2020-09-12 18:12
KONTAKT1.300 DKK2020-09-10 18:17
HAMMERSLAG1.000 DKK2020-09-09 18:22
 1.000 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service