Rekommanderet luftpostbrev sendt fra SVENDBORG 2.6.1932 til Berlin, Tyskland. Tysk luftpoststempel fra Berlin Centralflughafen i rød farve. Ankomststemplet BERLIN 3.6.32. Signeret AISSLINGER BPP. Udtalelse Carl Aage Møller (2009).