Mahognifineret egetræ. Stel med lukkede sider og overbygning med to smalle skabe, det ene indrettet med små skuffer med greb af ben, og herimellem hylder.
B. 131, D. 69, H. 78/132 cm.
Brugsspor/slitage, lak slidt. Et skuffegreb knækket,