Porslin med koboltdekor. Kina, Ming, ca år 1600. Höjd 22 cm. Tillverkningsdefekter, mynningslagning och obetydligt slitage.
9 000 SEK | 2021-04-27 21:43 |
8 500 SEK | 2021-05-11 17:50 |
7 500 SEK | 2021-05-11 05:36 |
6 500 SEK | 2021-05-10 15:50 |
2 600 SEK | 2021-05-05 21:56 |
1 100 SEK | 2021-04-30 17:05 |
300 SEK | Startpris |