105429. Ib Spang Olsen (1821-2012): Fem litografier (5)

Kunstnerens egne tryk.
Fire erotiske kompositioner, signerede Ib Spang Olsen og daterede 1966. 14 x 16 cm, 20 x 22 cm, 18,5 x 22,5 cm og 20,5 x 28 cm. Det største med dedikation.
Litografi af tegning til H. C. Andersens 'Rejsekammeraten', signeret Ib Spang Olsen og betitlet. 230,5 x 20 cm.
Proveniens:
Personlige gaver til Hans Hertel fra Ib Spang Olsen 1996 og 1999.

Varenr 105429

3 November 2021 20:07

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 1.800 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK

Vurdering 3000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

336921.800 DKK2021-11-03 11:34
332151.700 DKK2021-11-03 09:18
239551.600 DKK2021-10-30 11:23
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms