35. Teservisdelar, "Valencia", Ulla Procopé för Arabia

Med handmålad dekor. Tekoppar 11st, tefat 11st, tekanna samt gräddkanna. Tekannan med skadad pip. Några delar med krackelering, bruksslitage, bl.a. med fläckar. (Kopparnas höjd 6,5, diameter 10)

Varenr 363897
Udvalgt

20 Februar 2022 12:00

Hammerslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 3 200 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK

3 200 SEK2022-02-18 20:22
3 000 SEK2022-02-18 19:27
2 800 SEK2022-02-18 18:45
2 200 SEK2022-02-17 19:07
100 SEK Startpris

2022-02-20 Månadsauktion, Söndag 20 februari Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms