1. PHILIP VON SCHANTZ

Akvarell. Stilleben med röda vinbär i hink och panna. Signerad och daterad 1980. Dagmått 42,5x56,5 cm. Ej examinerad ur ram. Enligt uppgift så inköptes akvarellen på Galerie Aronowitsch 1982 till den Lundgrenska konstsamlingen i Göteborg. Därefter i gåva inom släkten till nuvarande ägare.

Varenr 230753
Udvalgt

22 Marts 2022 18:00

Vurdering 60000 SEK
5% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2625 SEK

46 000 SEK2022-03-08 14:21
44 000 SEK2022-03-22 17:58
26 000 SEK2022-03-15 00:09
15 000 SEK2022-03-09 13:11
7 000 SEK2022-03-09 08:38
300 SEK Startpris

Onlineauktion 22 Mars 2022,

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 50 SEK Inkl. moms

Øvrig information

Beställ transport här!