44. VAS

Porslin med polykromt måleri samt kalligrafi, märkt i botten. Kina, 1900-talets mitt eller möjligen något äldre. Höjd 24 cm. Smärre tillverkningsdefekter, dekorsläpp och slitage.

Sale No 230809

Auction closed!
22 March 2022 18:15

Hammer price10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK 7 500 SEK10 00 SEK11 00 SEK

Estimate 3000 SEK

Bidding

7 500 SEK2022-03-22 09:35
7 000 SEK2022-03-20 01:41
4 000 SEK2022-03-17 20:35
2 800 SEK2022-03-16 07:18
2 400 SEK2022-03-10 23:22
2 200 SEK2022-03-08 17:53
350 SEK2022-03-09 13:25
300 SEK Start price

Onlineauktion 22 Mars 2022,

Finished

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 50 SEK Inc. VAT

Additional Information

Beställ transport här!