117125. Arne Jacobsen (1902-1971): To '7'er'-stole, model 3107 (2)

Skaller af formspændt, brunlakeret krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brugsspor/ridser.

Sale No 117125

Auction closed!
6 July 2022 19:42

Hammer price20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 750 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK

Estimate 1200 DKK

Bidding

20118750 DKK2022-07-06 19:33
26554700 DKK2022-07-06 07:24
PBH650 DKK2022-07-04 23:22
 600 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service