120106. Edmund Jørgensen samt Gorm-Møbler: To nyreformede sideborde i hhv. palisander og teaktræ (2)

To nyreformede sideborde i hhv. palisander og teak, finérede plader og massive trebenede stel, begge med udtrækkelige askebægre/gemmer, insatser i askebægre af sort bakelit/kunstmateriale. H. 43, L. 40, B. 35 cm. Bord i palisander med label fra Edmund Jørgensen, bord i teak med brændestemplet fra Gorm-Møbler.

Sale No 120106

Auction closed!
21 September 2022 19:40

Hammer price20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 1.200 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Estimate 1800 DKK

Bidding

158181.200 DKK2022-09-19 08:28
263761.100 DKK2022-09-15 09:21
 900 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service