33. Mogens Koch (1888-1992) for Rud. Rasmussen: Tre skabe samt tre vitrineskabe i elm (6)

Reolsystem i massiv elmetræ med tre skabe med hver to massive låger samt tre vitrineskab med hver fire skydelåger i klart glas. H. 76, B. 76, D. 26-36 cm. Udført hos Rud. Rasmussen med mærkater herfra. To nøgler medfølger. Brugsspor; skabe med enkelte ridser på toppen.

Sale No 121104

Auction closed!
8 December 2022 17:00

Unsold

Estimate 35000 DKK

Kvalitetsauktion 297,

Finished

Please note:
There is no right of return on this auction. Please inspect items before bidding or contact us for a condition report.

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service