Serveringsvogn i finéret palisander, top med skråtstillede kanter i massivt træ, herunder en hylde. Opsat på fire drejelige hjul. H. 57, L. 87, B. 55 cm. Fremstillet hos Haslev Møbelfabrik med mærkat herfra. Brugsspor.