125350. Peter J. Lassen (f. 1930): Fire Montana moduler i aluminium og sølvfarvet mdf (4)

Fire moduler i sølvfarvet mdf, sider beklædt med aluminium, heraf to moduler med hver to vitrinedøre i matteret glas, bag hvilke hylder i glas hhv. klart og matteret glas og indbygget lys samt to moduler med hver to døre beklædt med aluminium. H. 35-70, B. 70, D. 30 cm. Fire ophængslister medfølger. Brugsspor og ridser.

Sale No 125350

Auction closed!
18 January 2023 19:34

Hammer price4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 4.400 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK

Estimate 2600 DKK

Bidding

298404.400 DKK2023-01-18 19:32
MARGITULDA4.200 DKK2023-01-18 19:31
362893.200 DKK2023-01-18 17:59
214152.200 DKK2023-01-18 16:42
 1.300 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service