121104. Mogens Koch (1888-1992) for Rud. Rasmussen: Tre skabe samt tre vitrineskabe i elm (6)

Reolsystem i massiv elmetræ med tre skabe med hver to massive låger samt tre vitrineskab med hver fire skydelåger i klart glas. H. 76, B. 76, D. 26-36 cm. Udført hos Rud. Rasmussen med mærkater herfra. To nøgler medfølger. Brugsspor; skabe med enkelte ridser på toppen.

Sale No 121104

Auction closed!
1 February 2023 19:40

Hammer price4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 24.000 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK

Estimate 32000 DKK

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service