128122. Erik Kirkegaard: Armstol af massivt teaktræ

Armstol med stel og kopstykke af massivt teaktræ, sæde betrukket med sort læder. Fremstillet hos Høng Stolefabrik. Brugsspor og nogle mærker. Sæde med slitage/krakeleringer.

Sale No 128122

Auction closed!
8 March 2023 19:42

Hammer price14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK 1.600 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK

Estimate 1500 DKK

Bidding

274931.600 DKK2023-03-08 19:12
265541.600 DKK2023-03-08 19:15
366751.400 DKK2023-03-08 16:52
26472800 DKK2023-03-03 08:42
31926750 DKK2023-03-02 13:07
 700 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service