128202. SKAL IKKE PÅ IGEN - Ivan Schlechter (1917-2017): Signeret puf af brunt skind

Puf fuldt betrukket med brunt kedesyet skind. Stemplet bomærke i bunden samt påsat kanvas sign. K. (f. Kaj) Ivan Schlechter. H. 14, diam. 51 cm. Minimale/ingen brugsspor.
De to sidste vedhæftede fotos viser Ivan Schlechter i sit værkstedet hvor han signerer en puf. Originale fotos medfølger.

Sale No 128202

Auction closed!
15 March 2023 19:36

Unsold

Estimate 6000 DKK

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service