Puf fuldt betrukket med brunt kedesyet skind. Stemplet bomærke i bunden samt påsat kanvas sign. K. (f. Kaj) Ivan Schlechter. H. 14, diam. 51 cm. Minimale/ingen brugsspor.
De to sidste vedhæftede fotos viser Ivan Schlechter i sit værkstedet hvor han signerer en puf. Originale fotos medfølger.