47. Svend Hammershøi (1873-1948): To originale tegninger, forlæg til skønvirke gelændere, oliekridt på papir, 1890'erne (2)

Usign. Isat rammer af massiv fyrretræ. Lysmål hhv. 70 x 45 cm. og 91 x 59 cm. Rammemål hhv. 80 x 54 cm. og 104 x 70 cm.

Sale No 129130

Auction closed!
8 June 2023 17:00

Unsold

Estimate 3000-4000 DKK

Kvalitetsauktion 299,

Finished

There is no right of return on this auction. We are pleased to offer condition reports on request.

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service