129674. Arne Jacobsen (1902-1971) for Fritz Hansen: Sofabord med plade af mahogni

Rund sofabord med plade af finéret mahogni, stamme af forkromet stål med firepasfod af aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen med prægning herfra i stel under plade. H. 48, diam. 80 cm. Minimale brugsspor.

Sale No 129674

Auction closed!
19 April 2023 19:35

Hammer price3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 1.200 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Estimate 2000 DKK

Bidding

361251.200 DKK2023-04-19 19:26
217491.100 DKK2023-04-19 19:24
 1.000 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service