Arbejdsbord med stel af lakeret metal, afsluttet på låsbare hjul. Plade af hvidlakeret mdf med huller til ledninger. H. 100, L. 210, B. 90 cm. Skruer til plade mangler, denne ligger løst på stellet. Fremstår med slitage og mærker.