Palisanderfineret stel af formbøjet træ, bund af canvas og ryg af læder monteret med snor, aftagelige hynder med kraftig polstring og dybhæftet brunt læder.
H. 90, B. 85, sædehøjde 39 cm.
Tobakslugt.
Fremstillede hos Ryker & Co, Norge. Stemplet herfra.
HUANGER25 | 2.200 DKK | 2023-08-23 06:47 |
34277 | 2.000 DKK | 2023-08-18 11:13 |
2.000 DKK | Start price |