Rundt spisebord med plade af finéret palisander med udtræk, sarg og ben sortlakeret. H. 73,5, diam. 120 cm. Tillægsplader mangler. Plade med brugsmærker. Hertil fire spisestole af bejdset bøg og palisander. Sæder med uoriginalt stof. Brugsslitage.