136249. Knud Færch for Slagelse Møbelværk: Spisebord og fire stole af palisander, 1950'erne (5)

Rundt spisebord med plade af finéret palisander med udtræk, sarg og ben sortlakeret. H. 73,5, diam. 120 cm. Tillægsplader mangler. Plade med brugsmærker. Hertil fire spisestole af bejdset bøg og palisander. Sæder med uoriginalt stof. Brugsslitage.

Sale No 136249

Auction closed!
30 August 2023 19:40

Hammer price6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 1.100 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Estimate 2500 DKK

Bidding

239771.100 DKK2023-08-27 20:49
 1.100 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service